Türkçe English Pусский Español Français
   MENÜLER
PS Levha (Polistren)
PS Bobin (Polistren), Folyo
PP Levha (Polipropilen Levha)
PP Bobin (Polipropilen), Folyo
ABS Levha
Plastik Levha
 
 

PS Bobin (Polistren), Folyo


PS Bobin (Polistren), Folyo

PS (Polistren) Bobin, Folyo

PS (Antişok) Bobin Polistren levha ısıya dayanıklı oluşu,sertliği, yüzey parlaklığı,  üstün elektrik yalıtımı, bakteri oluşumuna dayanıklı oluşu, ve nedenlerle gıdalarda,yoğurt ve tatlı kaplarında, plastik tabaklarda yaygın olarak kullanılır. Işık geçirgenliği, ultra viole ışınları  süzebilme, düşük ısılarda özelliklerini yüksek oranda koruma, düşük nem tutma, özelliklerini taşır.

PS Bobin (Polistren), Folyo

Kullanım Alanları

Gıda, gıda dışı ambalaj, elektrikli gereç parçaları, elektronik gereçler, iç mekan mobilyaları, oyuncaklar, duş kabinleri, resim, fotoğraf, poster çerçeveleri, ürün stantları, reyonlar, ışıklı ve ışıksız reklam stantları, aydınlatma ve reyonlar, ışıklı ve ışıksız reklam standları, aydınlatma.​

PS (Polistren) Bobin, Folyo

Polistren birkaç bin stiren molekülünün birbirine bağlanarak düz bir zincir oluşturmasıyla elde edilen yapay polimerdir. 100°C’un üzerinde yumuşayan, 185°C civarında akışkan bir sıvı hâline dönüşebilen renksiz, saydam bir termoplâstiktir. Asit, yağ ve alkollere karşı dirençlidir. Polistren, elektrik ve ısı yalıtım malzemeleri, buzdolabı, klima, pil, şarj makineleri ve pek çok araç yapımında kullanılır.

PS (Polistren) Bobin, Folyo

Polistren levhalar esneklik isteyen kullanım alanları için mükemmel bir çözümdür. İkame ürünlerden genelde daha ekonomiktir. Yüksek dayanıklılığa sahip levhadır. Sınırlı bütçeyle baskı ya da vakumlama yapacaklar için idealdir. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olması temizlik rahatlığı da sağlamaktadır. Bazı kullanımlar için sadece bu özelliği dahi tercih sebebi olmaktadır.

PS (Polistren) Bobin, Folyo

Polistiren

Polistiren, monomer haldeki stirenden polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Petrolden elde edilir. Plastik endüstrisinde daha çok PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastiktir, fakat enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda eriyik hale getirilir. Daha sonra soğutularak tekrar katılaşması sağlanır.

 

PS (Polistren) Bobin, Folyo

Fiziksel ve kimyasal özellikleri

Geri dönüşüm kodu 6 dır. Yoğunluğu 1,03-1,06 g/ml arasında değişir. Maksimum sıcaklık dayanımı 70 °C dir. Rigit ve köpük olabilen, çok yönlü ve amaçlı kullanılan bir plastiktir. Oldukça sert, kırılgan ve parlaktır. Nispeten düşük erime noktasına sahip çok pahalı olmayan bir reçinedir. Polistiren hızlı yanar, kuvvetli gaz kokusu yayar, önemli miktarda kurum üretir. Asetonlu ortamda hızla kabarır. UV ışınlarına iyi direnç gösterir, iyi darbe ve gerilme direnci, düşük fiyat ve işleme kolaylığı vardır. Asit alkali ve tuzlara karşı da üstün bir direnç gösterir.

  • Erime sıcaklığı 210 - 250 °C'dir.
  • Özgül ısısı 1,34 kg/kg °C'dir.
  • 1 kg plastiği eritmek için gerekli ısı 268 kj/kd' dır.

PS (Polistren) Bobin, Folyo

Kullanım alanları

İzolasyon malzemesi olarak, ince cidarlı kaplarda, soğutma kulelerinde, boru köpük, kauçuk, çeşitli aletler, otomobil parçaları, paneller ve elektronik aletlerin plastik aksamlarında yaygın olarak kullanılır. Tek kullanımlık bardak, tabak, yoğurt kapları, ayran kaplarında sıklıkla kullanılır. Genetik ve moleküler biyolojinin en temel uygulamalarından biri olan hücre kültürlerinde kullanılan kapların yapısında bulunur.

 

 
Ps Bobin
 
   
ÜRÜNLERİMİZ MENÜLER KATALOGLAR BELGELER
PS Levha (Polistren)
PS Bobin (Polistren), Folyo
PP Levha (Polipropilen Levha)
PP Bobin (Polipropilen), Folyo
ABS Levha
Plastik Levha
Daha Fazla...
Anasayfa
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Ürünlerimiz
Faaliyet Alanlarımız
İletişim
Separ Genel Katalog
ISO 9001
ISO 14001
ISO 18001
 
Osmangazi Mah. 2647 Sk. No32, Esenyurt, Istanbul İstanbul Türkiye
+90 (212) 567 80 10 - info@separplastik.com.tr
Asilnet Web Tasarım © 2014
Sayaç : 55846